Tak co to máme?

http://www.prostadyne.cz/bhp.php

 

Prostata a její příznaky. Pokud by přednášející o této žláze, kterou česky nazýváme odborně předstojnou žlázou, takto nadepsal svůj příspěvek, pak by ho asi opravdový odborník nejspíš nakopal do zadku zepředu. I s onou žlázou. Ona totiž předstojná žláza je normální žláza a nevyznačuje se žádnými příznaky, pokud se nic neděje. A pokud se něco děje, pak jsou to signály nikoliv o žláze samotné, ale o nemocí, či problému, který se v ní vyskytnul. Ten může někdy ohrožovat i život.

O co jde?

Se stárnutím mužů někdy dochází ke zvětšení předstojné žlázy. To mnoho mužů ani netuší, protože je to nijak neobtěžuje. Ale u menší části takto postižených dochází v souvislosti s tím k problémům například s močením. To je ta lepší varianta. Jindy může zvětšení žlázy znamenat i zhoubný nádor.

Tak co to máme?
Ohodnoťte příspěvek