Síla v jednoduchosti

Pokud se zabýváme způsoby, jak se zejména v létě chránit před přímými slunečními paprsky, pak samozřejmě nemůžeme pominout zastínění pomocí markýzy. Mají totiž oproti jiným metodám mnohé výhody. V poslední době se velice často používají v rodinných domech, ale i ve veřejných budovách, firmách a podobně různé sofistikované metody zastínění interiérů. Jsou samozřejmě účinné, ale přece jen mají svá omezení. Takové stahovací rolety a žaluzie mají často nejen dokonalou funkci stínící, ale díky svému provedení a materiálům dokonce i tepelně izolační vlastnosti.

Proč jen látka?

Proč se tedy zabýváme jen obyčejnou stahovací plátěnou stříškou, připevněnou ke zdi budovy z vnější strany? Protože nejen stíní,ale současně také nebrání volnému proudění vzduchu. A navíc stíní nejen okna, ale i části stěn, které se tak nemohou rozpálit slunečním žárem.

Síla v jednoduchosti
4 (80%)1